Pierwsza tego typu Konferencja dla Trenerów Personalnych

28 lipca w Krakowskim Parku Technologicznym odbyła się Konferencja dla Trenerów Personalnych z dziedziny Rozwój/Motywacja.

 

 

 

Autorką tego wydarzenia była Katarzyna Figuła. Instruktorka fitness, Trener Personalny, Szkoleniowiec oraz Mentor Trenerów Personalnych w Polsce i Europie. Od 2012 roku właścicielka firmy YOUR perfect PT oraz rekordzistka sprzedaży treningów personalnych w sieci klubów Pure w 2012 r. Twórca metody 11 kroków w konsultacji trenerskiej oraz prelegentka największych Konferencji w Polsce.

 

 

 

Konferencja była bardzo nietypowa i w pewnym sensie innowacyjna. Myślę, że nie ma potrzeby porównywać ją z typowymi masowymi konferencjami. Polegała ona na wymianie doświadczeń trenerów, spotkaniu w kameralnym gronie i wymianie doświadczeń pomiędzy trenerami oraz specjalistami/wykładowcami w swojej dziedzinie. Była ona skierowana do trenerów, którzy chcą: poznać innych, wyznają w życiu podobne wartości, świadomie budować swoją markę w zgodzie ze sobą, którzy czują, że powoli wypalają się pracą, szukają pomocy w odzyskaniu motywacji do pracy, myślą o otwarciu własnej działalności oraz chcą świadomie zaplanować swoją karierę. Tematyka spotkania przedstawiała się następująco: od błędów popełnianych przy budowaniu marki osobistej, przez potencjał treningów personalnych w małych miejscowościach, kwestie sprzedażowy w sieci, jak osiągnąć niezależność trenerską, kwestie dobrego wywiadu i opieki dietetycznej, kwestie promocji w Mediach społecznościowych, omówienie dobrze zbudowanej strony internetowej po kwestie leasingu na sprzęt i samochód w działalności trenerskiej.

 

 

Bardzo inspirującym był “żywy” przykład Agnieszki i Piotra Koteja z Active Academy. Na swoim przykładzie opisali oni swoje dobre i złe decyzje w budowaniu studia treningu personalnego na wsi. Udowodnili oni, że dobra jakość, profesjonalne budowanie marki i korzystanie z rad ekspertów jest fundamentem do stworzenia dobrze prosperującego biznesu.

 

Kolejnym z wykładowców był Konrad Kisiel. Przykład jak pasja i praca pięknie się łączą. Konrad jest jedynym dietetykiem, jakiego znam który dla swoich podopiecznych rozrysowuje mapę sklepu z opisem co i na której półce stoi. Poruszył on bardzo ciekawe kwestie nietypowych informacji podczas układania jadłospisu, które mogą być bardzo pomocne przy jego układaniu. Mogą mieć kluczowe znaczenie dla podopiecznego w życiu codziennym jak na przykład: ulubione restauracje, pobliskie sklepy czy obiady na stołówce w pracy. Jest on przykładem jak nie wywrócić do góry nogami życia podopiecznego, a je znacznie ułatwić i polepszyć jakość jego życia co wpisuje się w moją filozofię pracy.

 

Bardzo przydatny okazał się wykład na temat spraw leasingowych firmy Avanti Finanse. Kwestia istotna dla trenerów, którzy chcą rozwijać swoją markę na szerszym polu i myślą o własnym miejscu i rozwoju swojej działalności.

 

Ponadto bardzo istotną kwestię i wciąż traktowaną mało poważnie przez trenerów poruszył Marcin Jędrzejczyk. W kwestii dobrze wyglądającej strony internetowej, która może mieć realny wpływ na sprzedaż produktów oraz jak dać się znaleźć w Internecie. Temat wciąż niszowy w naszej branży. Tym samym każdy wykład na ten temat istotny dla początkującego/doświadczonego trenera, ale bagatelizującego tą kwestię.

 

 

 

Organizacyjnie event przebiegł bez żadnych problemów o co zadbała Natalia Dragosz. Przestrzeń została podzielona na 2 części. W każdej z nich był kącik kawowy oraz przygotowane gifty.

 

 

 

W jednej z sal na koniec zostały przeprowadzone warsztaty praktyczne w grupach pod okiem samej organizatorki. Brały w niej udział osoby, które zakupiły opcję VIP.

 

 

 

 

 

Z tego względu praca była jeszcze bardziej skuteczna, ponieważ nie wszyscy ze szkolenia głównego wybrali tę opcję, więc liczba osób była jeszcze bardziej zawężona. Warsztaty otwierały oczy na problemy, które napotykają trenerzy w swojej pracy. Od obalenia obiekcji potencjalnego klienta po odpowiednie zadawanie pytań nie sugerujące odpowiedzi.

 

 

Kwestie które porusza Kasia są bardzo trudne, ale niezwykle istotne. Zahaczają o techniki NLP oraz psychologię co w kwestii pracy dobrego trenera na poziomie są konieczne. Natomiast ich nabycie wymaga ciągłej nauki praktyki i rozwoju osobistego również poprzez tego typu szkolenia. Jednak jak sama Kasia Figuła Mentor PT mówi: ” To spotkanie to nie tylko wykłady, to przede wszystkim kontakt z innymi trenerami. Jeśli jesteś osobą, która szanuje innych i chce naprawdę się rozwijać, nie tylko fizycznie ale również mentalnie, to zapraszam Cię do mojego świata gdzie najważniejszy jest Człowiek i to byś Ty jako Trener żył na godnym poziomie.”

 

Co ważne 10% dochodu ze sprzedaży biletów przeznaczona jest na pomoc dla Oskara chłopaka chorego na białaczkę. Mieliśmy okazję na szkoleniu wysłuchać jego podziękowań. Jednak wciąż jest potrzebna pomoc i mam nadzieję, że znajdzie się więcej osób dobrego serca która go wesprą: https://www.siepomaga.pl/zycie-oskara.

 

Reasumując, każde szkolenie jest dobre jeśli zastosujesz się do niego. Ta konwencja daje więcej możliwości do poznania się i wymiany doświadczeń. Organizowana cyklicznie może mieć ogromny wpływ na odpowiednią pracę trenerów, którzy wezmą sobie wszystkie rady do serca. Ponadto jest to szansa do zrobienia rachunku sumienia jeśli chodzi o swoją dotychczasową pracę. Na pewno takie spotkania są potrzebne, aby nabrać motywacji i ruszyć z nowym planem działania do rozwoju siebie i swojej marki.

 

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twój komentarz:

Twoje imię: