Dieta śródziemnomorska nazwana "najlepszym sposobem na zdrowie w 2019 roku"!

Ze swojego doświadczenia wiem, że najlepsza „dietą” (chociaż nie lubię używać tego słowa) to zoptymalizowany i odpowiednio dobrany zestaw produktów, które możemy spożywać oraz te produkty, które nam służą. Ponadto odpowiednie połączenia białko-tłuszcz, węglowodany-białko. W dzisiejszych czasach można pogubić się od ilości diet oraz informacji na ich temat. W szczególności, że mamy do czynienia z coraz nowszymi hybrydami: dieta peganowa (wege+paleo), Whole30 lub Keto. W związku z tym, jeśli czujesz się zagubiony, oto przydatna wskazówka: US News ostatnio wypróbował 41 popularnych diet i uznał, że „najlepsza” dieta na 2019 r. to właśnie dieta śródziemnomorska.

 

Dieta śródziemnomorska wygrała w kilku kategoriach, co czyni ją wszechstronnym wyborem dla osób o wielu różnych celach. Jak donosi CNN , uzyskała najwyższą ocenę najlepszej diety dla zdrowego odżywiania, najlepszej diety roślinnej, najlepszej diety na cukrzycę i najłatwiejszej diety do naśladowania.

Czym jest dieta śródziemnomorska?

Podobnie jak wiele innych na liście amerykańskich wiadomości, dieta śródziemnomorska jest oparta na roślinach, co oznacza, że ​​posiłki koncentrują się głównie na owocach, warzywach, ziarnach i roślinach strączkowych. Jednak istnieje wiele przepisów na potrawy śródziemnomorskie, które koncentrują się na rybach. Ponadto dieta bazuje na sporej ilości oliwy z oliwek, która jest pełna zdrowych tłuszczów i prawie całkowicie zakazuje masła. Jednak jak się do tego mają najnowsze trendy (o których pisałam tutaj) dotyczące masła ghee ? – nie wiem. Idźmy dalej, dieta śródziemnomorska została ostatnio doceniona w badaniach za jej zdolność do poprawy zdrowia serca i zapobiegania cukrzycy i osteoporozie . Jedno z badań wykazało, że dieta śródziemnomorska może utrzymać mózg w pełni zdrowia i zahamować proces starzenia się. Dieta śródziemnomorska jest idealna dla osób, które koncentrują się nie tylko na odchudzaniu, ale także na utrzymaniu ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia.

Jeżeli chodzi o kwestie „cudownych diet” to prawda jest taka, że każda dieta która eliminuje przetworzone jedzenie, ogranicza sól, zostaje wzbogacona o witaminy i suplementy i prowadzi do oczyszczenia naszych kubków smakowych zawsze będzie skuteczna. Należy również pamiętać, że amerykańscy naukowcy lubią udowadniać i lubią się mylić 😉 .

Warto pod kontrolą specjalisty pomóc sobie, być swoją najlepszą wersją.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twój komentarz:

Twoje imię: